Uspešno realizovan prvi transport voza iz Budimpešte za Inđiju
Sa velikim zadovoljstvom obaveštavamo da je M-RAIL 7. februara 2025. godine uspešno realizovao prvi transport voza iz Budimpešte za Inđiju, na deonici Subotica – Inđija. Ovaj značajan korak usledio je nakon više od mesec dana uspešnog transporta vozova iz Rijeke za Inđiju.
Za ovaj transport korišćena je najsavremenija dizel-električna lokomotiva tipa SIEMENS ER20, poznata kao ‘Hercules’.
Na relaciji Budimpešta – Inđija – Budimpešta predviđena je dinamika saobraćaja od tri para vozova nedeljno.
M-RAIL, uz postojeće relacije, planira proširenje na nove pravce, čime značajno doprinosi daljem unapređenju održivog transporta u regionu.

